Vidanjör ekipmanları

Vidanjörlerin sağlıklı şekilde çalışabilmesi ve görevini yerine getirebilmesi için öncelikle bir takım ekipmanları stabil şekilde çalıştırması lazım. Kanalizasyon sistemlerinde lağım çukurlarında oluşan tıkanıklıkları açmak için kullanılan vidanjör araçları günümüzde oldukça fazla talep görüyor. Özellikle son yıllarda kentleşmede yaşanan artış ile birlikte alt yapı sistemlerinde tıkanmalar artmış ve vidanjör araçları ile bu tıkanıklıklar giderilmeye çalışılmıştır.

Vidanjörler genel olarak foseptik kuyularında biriken insani atıkları ve kanal sistemlerindeki tıkanıklıkları gidermek için kullanılan cihazlardır. Vidanjör ekipmanları nelerdir sorusuna ise cevap olarak; emme borusu, emişi sağlayan pompa, atıkları kısa süre haznesinde tutmaya yarayan tank gibi temel ekipmanlar sayesinde vidanjörler görevlerini sorunsuz şekilde yapmaktadırlar. Vidanjör araçlarının üstün emme gücü sayesinde kanalizasyon sistemleri adeta bir elektrikli süpürge gibi emilerek tıkanıklıklar kısa süre içinde ortadan kaldırılır ve kanalizasyon sisteminin olağan akış seyri geri kazanılmış olur. Vidanjör ekipmanları birbirinden farklı ve her birinin ayrı görevleri vardır.

Böylece bu bileşenler sorunsuz şekilde bir araya gelerek alt yapı sistemlerinde büyük bir görevi tamamlamış olurlar. Vidanjörlerin günümüzde birbirinden farklı alanlarda kullanılması için farklı tiplerde bulunur. Büyük ya da küçük olmak üzere türleri bulunan vidanjörler, farklı güç ve tank büyüklüklerine sahiptir. Böylece yapacakları iş konusunda da kendi içinde ayrılan vidanjörler ihtiyaca göre araç gönderilerek talep edilen hizmetin en iyi şekilde verilmesi sağlanır.

Vidanjör ekipmanları birbirleri ile stabil şekilde çalışması gereken ekipmanlardır. Tank büyüklüğüne göre değişkenlik gösteren vidanjör ekipmanları tankların büyümesi neticesinde vakum değerlerinde de değişiklik göstermesi gerekmektedir. Tank sisteminde yaşanan büyüme paralel olarak diğer tüm ekipmanlara da yansımaktadır.

Bu yüzden imalat sürecinde tank büyüklükleri dikkate alınarak tüm bu değişiklikler yapılması gerekmektedir. Vidanjör ekipmanlarının doğru şekilde işleyebilmesi ve tam kapasite ile çalışabilmesi için foseptik çukuru temizleme ya da kanal açma işlemleri konusunda deneyimli olan teknik personellere de büyük iş düşmektedir. Teknisyenlerin deneyim sahibi olması bu araçlardan çok daha iyi şekilde cevap almak ile doğrudan ilişkilidir. Bu bağlamda vidanjör ekipmanları profesyonel bir şekilde kullanılarak kanallar açılabilir.

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required